Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Tymianový olej

olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml

Účinná pomoc pre ochorenie dýchacích ciest  Tymianový olej sa získava destiláciou vodnej pary  z bylinami  tymianu a preto obsahuje vysoko koncentrované látky. Tymianový olej je veľmi vhodný na liečbu bronchitídy a taktiež pri liečbe  čierneho kašľa. Je dokázané, že kašeľ upokojuje, podporuje vykašliavanie a je protizápalový. Olej je účinná pomoc pri liečbe dýchacích ciest, tlmí kašeľ a jeho intenzitu, pomáha pri vykašliavaní, pôsobí spazmolyticky na priedušky. Doporučuje sa pri zápale priedušiek, čiernom kašli, pri zápale horných dýchacích ciest. Zloženie oleja z tymianu Tymianový olej je ľahko rozpoznateľný vďaka  svojej charakteristickej aromatickej vôni. Tá pozostáva v podstate z éterických olejov obsahujúcich fenoly thymol (20 až 25%) a Cravacrol (30-10%) dohromady. Fenoly sa ukázali byť veľmi účinné proti patogénom. Z tohto dôvodu, Thymol a Cravacrol sú obzvlášť účinné proti baktériám a vírusom-  zabezpečia, že cudzorodé látky (vrátane hlienu) sú postupne odstránené  z dýchacích ciest ( vykašliavaním), a tým Vám pomôžu  zmierniť bolesť. Dávkovanie: vnútorne- ráno a večer jednu čajovú lyžičku, vonkajšie použitie podľa potreby, spotrebujte do dátumu uvedeného na obale Upozornenie- tymianový olej nepoužívať u dojčiat a malých detí, najmä v oblasti tváre.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

Preto pre podrobnejší popis výrobku treba kliknúť na "Detail produktu", ktorý je pod každým obrázkom daného výrobku.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)