Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Slnečnicový olej s cesnakom

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:250 ml.

Zo semien sa lisuje slnečnicový olej (už od 18. stor.). Obsahuje až 65% kyseliny linoleovej, ďalej kvalitné tuky a bielkoviny vitamíny E, B1, minerály horčík, železo, vápnik, fosfor. Slnečnicový olej má využitie pri pacientoch s artériosklerózou a koronárnou chorobou srdca - esenciálne mastné kyseliny (kyselina linolová a olejová) znižujú hladinu cholesterolu v krvi a zabraňujú tým rozvoju kôrnatenia ciev ,ľudia, ktorí majú vysoký krvný tlak - vitamín E je silným antioxidantom, ktorý zabraňuje degenerácii ciev a je prevenciou proti infarktu, ľudia s vysokým cholesterolom v krvi - mali by nahradiť mastné a kalorické jedlá slnečnicovými semienkami a mali by používať kvalitný slnečnicový olej, ľudia s kožnými problémami - kyselina linolová a vitamín E zlepšujú elastickosť pokožky, posilňujú vlasy aj nechty, pomáhajú pri ekzémoch, suchej a zapálenej pokožke neurotikov - vitamíny skupiny B, môže pomôcť pri odburávaní stresu, depresii, nespavosti a nervozite, obsah lecitínu účinok znásobuje, diabetici - dobre znášajú slnečnicový olej a semienka, chorí na štítnu žľazu - vitamín E zlepšuje činnosť štítnej žľazy, tehotné a dojčiace ženy - semienka poskytujú základné živiny, športovci, anemici, podvyživení a oslabení po chorobe - semienka sú vysoko kalorické, pacienti s rakovinou - vitamín E má antikarcinogénny účinok. Pôsobí priaznivo proti kardiovaskulárnym chorobám aj preventívnym spôsobom. Zlepšuje nervové ochorenia. Užívanie oleja upokojuje všetky sliznice v zažívacom ústrojenstve, hlavne spodná časť hrtanu a pažeráku. Má priaznivé účinky i na vzhľad pokožky.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

Preto pre podrobnejší popis výrobku treba kliknúť na "Detail produktu", ktorý je pod každým obrázkom daného výrobku.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)