Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Pri zápale mandlí, bolestiach, hnisaní zubov, zápale hrtana ústnej dutiny a iné... .

Olej zo šalvie lekárskej

olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml

Názov šalvia pochádza z latinského slova salvia znamenajúceho "liečiť". Šalvia má silný protibakteriálny účinok, osvedčený pri všetkých chorobách ústnej dutiny a hrdla, výborne sa uplatňuje pri zápale ďasien a paradentóze. Silica má dezinfekčné, utišujúce účinky pre ktoré sa pridáva do zubných pást a ústnych vôd. Pravidelným potieraním si zubov listami šalvie docielime vybielenie zubov. Čaj zo šalvie odstraňuje nočné potenie a pomáha pri pracovnej preťaženosti a nervozite. V ľudovom liečiteľstve sa využíva pri ťažkostiach v klimaktériu (potenie, návaly horúčav, migréna), pri silnej menštruácii na podporenie pružnosti maternice. Šalviový olej sa v kozmetike používa do výrobkov pre starostlivosť o pleť a vlasy z dôvodu vysokej koncentrácie kyseliny alfa-linolenovej, ktorá napomáha zadržiavať vlhkosť v pokožke a vo vlasoch, čím chráni pokožku pred vysúšaním a olupovaním. Pridáva sa do krémov proti dermatitíde a používa sa aj vnútorne, ako doplnok stravy. Veľmi vysoká koncentrácia antioxidantov, činí šalviový olej veľmi účinnou zložkou na spomalenie starnutia pokožky. (Hlavnými príčinami starnutia sú voľné radikály, ktoré vznikajú prirodzene, ale poškodzujú bunky. Antioxidanty reagujú s voľnými radikálmi namiesto buniek a tak ich chránia). Vďaka antiseptickým účinkom šalviový olej pomáha liečiť rezné rany, chirurgické rezy, zranenia i vredy. Olej zo šalvie lekárskej posilňuje celé telo, chráni ho predporážkou a veľmi priaznivo vplýva na obrnu. Popri levanduli je jedinou liečivou rastlinou, ktorá pomáha pri nočnom potení, lieči chorobu, ktorá zapríčinila nočné potenie, svojou oživujúcou silou odstraňuje veľkú slabosť tela, ktorá chorobu sprevádzala. Veľa lekárov pozná dobré vlastnosti šalvie: používajú ju pri kŕčoch, chorobách miechy, žliaz a s veľmi dobrými výsledkami pri trasľavých končatinách. Zápar veľmi dobre pôsobí na chorú pečeň, uvoľňuje vetry a všetky ťažkosti súvisiace s poruchami pečene. Čistí krv, odvádza hlieny z dýchacích orgánov a zo žalúdka, upravuje chuť a odstraňuječrevné poruchy a hnačku. Pri pichnutí hmyzom treba priložiť rozmliaždený šalviový list. Osobitne odporúčam šalviový zápar na vonkajšie použitie pri zápale mandlíbolestiachhnisaní zubovzápale hrtana aústnej dutiny. Veľa detí aj dospelých by nemuselo podstúpiť operáciu mandlí, keby boli zavčasu používali šalviu. Keďže mandle zadržujú jedovaté látky a odstraňujú ich z tela, považujú sa za políciu organizmu. Ak chýbajú, potom jedovaté látky putujú priamo do obličiek. Šalviový zápar pomáha pri krvácajúcich a uvoľnených zuboch, pri bolestiach ďasna vredoch na ďasnách. Vtedy sa kloktá alebo priloží navlhčená vata. Pre nervovo slabých ľudí a ženy s chorým podbruším je veľmi dôležité, aby si raz za čas urobili sedací kúpeľ.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)