Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Sacha Inchi olej

Sacha Inchi je rastlinou z peruánskej Amazónie, pestovaná v oblastiach džungle, plody majú tvar hviezdy, jasne zelenej farby. Semená sú skutočným pokladom prírody. Sú neobvykle bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, potrebných pre život a zdravie ľudí. Pretože ich obsahujú až 93,7% ,tak také množstvo nenájdete v žiadnych iných semenách olejnatých rastlín.
Omega 3 - 48,6% - 13 x viac ako losos, Omega 6 - 36,8%, Omega 9 - 8,3%. Okrem nenasýtených mastných kyselín obsahujú plody ešte výživné bielkoviny (33%),antioxidanty, jód, vitamíny A a E. Olej má uplatnenie nielen v medicíne a potravinárskom priemysle, ale taktiež vďaka mimoriadne priaznivým účinkom na ľudskú pokožku aj  v kozmetickom priemysle. Jeho vstrebateľnosť je mimoriadne vysoká (viacej než 96%) a užívanie ideálne v každom veku – od najmenších detí po najstarších seniorov. Odporúča sa i tehotným ženám – vďaka dobrému vplyvu na správny vývoj plodu, hlavne mozgu a nervového systému.

Prehľad účinkov Sacha inchi

MOZOG

Vyživuje, zvyšuje „kapacitu“ mozgových buniek, zlepšuje pamäť, podporuje myšlienkové procesy, logiku a predstavivosť. Zlepšuje činnosť centrálneho nervového systému, podporuje nápravu funkcií neurónov v mozgu a prenášanie nervových podnetov. Pomáha obzvlášť pri demencii, depresii, stresu, únave, nervovom i psychickom vyčerpaní, podráždenosti a nespavosti. Zlepšuje zdravotný stav ľudí s Alzheimerovou chorobou. Pomáha pri migréne.

SRDCE

Posilňuje srdce a pomáha udržať stály krvný tlak, redukuje vysoký krvný tlak, výrazne znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, predchádza arytmii. Kontroluje a reguluje hladinu cholesterolu v krvi, stimuluje zníženie hladiny „zlého„ (LDL), uľahčuje transport výživných substancií v organizme. Znižuje hladinu trygliceridov a pomáha tým v prevencii pred sklerotickými zmenami ciev, ohraničuje ochorenie obehového systému krvi, ktorý je v poslednej dobe rozšírený vzhľadom k nadmernej konzumácii škodlivých tukov. Pomáha predchádzať srdečnému infarktu a trombóze, znižuje tiež riziko vzniku srdečných chorôb spôsobených nedokrvením srdečného svalu. Pomáha v prenose kyslíka krvou do tkanív, zlepšuje krvný obeh.

TRÁVIACI TRAKT A METABOLIZMUS

Pomáha pri transporte výživných substancií do krvi, reguluje a posilňuje správnou materiálnu premenu.

Predchádza zápcham.

Pomáha pri uchovaní správnej funkcie obličiek a vodného hospodárstva organizmu.

Obmedzuje stučnenie pečene a vznik substancií spôsobujúcich rozvoj zápalových procesov.

Pomáha pri redukčných diétach.

ZÁPALOVÉ PROCESY

Znižuje riziko výskytu zápalov a pôsobí protizápalovo, okrem iného v nasledujúcich prípadoch:

Reumatický zápal kĺbov

Zápal kĺbov, artróza, reuma

Vredový zápal tenkého i hrubého čreva

Vírusový i bakteriálny zápal pľúc

Zápal priedušiek a astma.


TEHOTENSTVO, KOJENCI A DETI

Je ideálnou potravinou pre tehotné ženy, pretože uľahčuje správny vývoj plodu, má zásadný vplyv na rozvoj nervových tkanív plodu a správneho rozvoja mozgu a nervového systému .

Znižuje riziko vysokého krvného tlaku v období tehotenstva.

Zaisťuje správny psychomotorický vývoj kojencov a má pozitívny vplyv na ich zmyslový rozvoj.

Má pozitívny vplyv na rozvoj dieťaťa v každom veku.

NÁDOROVÉ OCHORENIA

Spomaľuje rast nádorových buniek a podporuje liečbu nádorov.

Posilňuje imunitný systém pri rôznych typoch nádorových ochorení.

POKOŽKA

Pomáha udržať zdravú, peknú pokožku, spomaľuje procesy starnutia.

Predchádza vypadávaniu vlasov, posilňuje nechty .

Predchádza a pomáha pri liečbe ekzémov, lupienky a uhrovitosti.


Pravidelná konzumácia oleja Sacha Inchi „maže“ pokožku rovnako zvonku a významným spôsobom posilňuje jej výživu a vzhľad. Môže sa používať rovnako ako telový balzam a nechtová výživa.

Reguluje hladinu krvného cukru, znížením metabolizmu glukózy .

Pomáha predchádzať cukrovke.

Pomáha pri liečbe Crohnovej choroby a iných zápaloch čriev.


 

INÉ LIEČIVÉ VLASTNOSTI SACHA INCHI

• Pôsobí ako antioxidant
• Reguluje očný tlak a podporuje ostrosť videnia
• Podporuje krvný obeh
• Spomaľuje procesy starnutia organizmu a pokožky

• Posilňuje kosti a pomáha predchádzať osteoporóze
• Znižuje hormonálne problémy žien
• Znižuje množstvo alergénov pri astme
• Pomáha pri chudnutí a udržaní váhy
• Dodáva energiu a posilňuje celý organizmus
• Pomáha v prevencii a udržaní dobrej kondície
• Sacha Inchi sa používa s výbornými výsledkami u detí s ADHD.
Sacha Inchi olej BIO

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)