Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Ryžový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:700 ml

Na trhu sa objavila  novinka - 100% ryžový olej do firmy Suriny. Pýtate sa, kde sa v ryži môže objaviť olej, keď sa jedná o diétnu potravinu? Čítajte ďalej a dozviete sa niečo o tomto oleji, výrobe i nutričných hodnotách. V čom je výnimočný? Ryžový olej Suriny ponúka niekoľko unikátnych vlastností, ktoré ho  robia zaujímavým olejom. Obsahuje zložky majúce potencionálny význam pre diétu a zdravie. Rafinovaný ryžový olej je hojne používaný v Japonsku, Kórei, USA, Thajsku a postupne získava na popularite pre svoju chuť a stále vlastnosti. Pri smažení za vysokých teplôt sa neprepaľuje tak rýchle ako iné oleje. Má vysoký obsah prírodných antioxidantov s nutričnou hodnotou ako sú gamma-oryzanol, tokotrienoly a tokoferoly. Dve posledné z nich sú prirodzene sa vyskytujúce formy vitamínu E. Trochu vedy zo štúdii Štúdie a výskum preukázali, že ryžový olej má značný hypocholesterolický účinok v porovnaní s ostatnými potravinovými olejmi (pomáha výrazne znižovať hladinu cholesterolu v krvi). Tento účinok je prisudzovaný zložkám ako je vitamín E (tokotrienoly a tokoferoly) a oryzanoly. Tieto zložky sa získavajú z ryžových otrúb. Potravinové oleje bohaté na polynenasytené mastné kyseliny sú známy pre svoju schopnosť znižovať celkový krvný cholesterol a zároveň znižujú výhodný cholesterol HDL, zatiaľ čo ryžový olej ako bolo zistené zvyšuje HDL cholesterol a zároveň znižuje LDL (špatný) cholesterol v ľudskom tele. Ryžový olej Suriny má prakticky 0% transmastných kyselín a zadržuje značné množstvo oryzanolu, ktorý spôsobuje, že sa olej tak rýchlo neprepaľuje, čo svedčí o jeho skvelej oxidačnej a termálnej stabilite. S jeho vysokým bodom prepálenia (až 215°C) a nízkou priľnavosťou k pripravovaným pokrmom je ryžový olej najčistejším smažiacim olejom pre prípravu smažených pokrmov jemnej chuti. K čomu je vitamín E Zložky Vitamínu E izolované z ryžového oleja poskytujú oxidačnú stabilitu oleja a tieto prírodné antioxidanty pomáhajú kontrolovať tvorbu voľných radikálov v ľudskom tele a bráni vzniku rôznych koronárnych chorôb. Ryžový olej taktiež obsahuje skvalen, ktorý sa stará o Vašu pokožku a spomaľuje tvorbu vrások.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)