Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Zábaly s ricínovým olejom pomáhajú aj pri ženských chorobách, ako sú napr. bolesti brucha a distenzia, fibroidy a cysty na vaječníkoch a v maternici, endometrióza a bolestivá menštruácie.Veľkou výhodou zábalov s ricínovým olejom je to, že sa ľahko aplikujú.

Ricinový olej BIO

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml
 

Ricínový olej, pripravovaný zo semien ricína obyčajného(Ricunus communis), sa používa k liečeniu už odpradávna. Predbežné výskumy ricínových obkladov, vykonávané na istej americkej univerzite poukazujú na to, že tieto obklady zlepšujú fungovanie imunitného systému, podporujú dilatáciu a zmäkčujú tkanivá a svaly.

Ak sú obklady priložené na brucho, detoxikujú tráviace ústrojenstvo. Je možné ich rovnako používať pri najrôznejších bolestiach, poškodených platničkách, tumoroch, pri zvonení v ušiach, nevoľnosti, zápaloch, tvrdých alebo opuchnutých orgánoch (napr. slezina, pečeň, obličky, lymfatické uzliny a črevá) a celej rade ďalších problémov. Môžu tiež pomôcť uvoľniť alebo rozpustiťrakovinové nádory. Obzvlášť dobré sú ricínové obklady na pľúcne choroby, napríklad na astmu.

Pacienti s nemocnými pľúcami, ktorí používajú inhalátory, môžu len ťažko detoxikovať, pretože inhalátory im zabraňujú uvoľňovať toxíny z pľúcnych tkanív. Ich pľúcne dutiny môžu byť síce čisté, ale tkanivo majú intersticiálne zanesené. To môže pôsobiť na nervovú sústavu a vyvolať kŕče. Preto je doslova nevyhnutné detoxikovať práve pľúca, ak sa pacient chce zbaviť problému, akým je astma.

Zábaly s ricínovým olejom pomáhajú aj pri ženských chorobách, ako sú napr. bolesti brucha a distenzia, fibroidy a cysty na vaječníkoch a v maternici, endometrióza a bolestivá menštruácie.Veľkou výhodou zábalov s ricínovým olejom je to, že sa ľahko aplikujú.

Potrebné pomôcky 
• Jemná flanelová (bavlnená alebo vlnená) látka.
• Vystrihnite z nej primerane veľký kus (napríklad 25 x 30 cm na obklad brucha).
• Za studena lisovaný ricínový olej.
• Voskovaný papier alebo plastová fólia.
• Zdroj tepla (najlepšie ohrievacia fľaša – termofor, ale môžete použiť aj elektrickú dečku alebo vankúšik).

Inštrukcie

• Zložte látku do kocky 5 až 10 cm hrubej.
• Napustite ju ricínovým olejom.
• Priložte ju na kožu v mieste, ktoré potrebuje ošetriť.
• Na zloženú látku priložte kus voskovaného papieru alebo plastovej fólie.
• Na papier či fóliu priložte ohrievaciu fľašu alebo iný zdroj tepla. Ak je fľaša príliš teplá, zabaľte ju do uteráka.
• Nechajte obklad pôsobiť minimálne hodinu.
• V prípade nutnosti ho ponechajte priložený celú noc.
• Ricínový obklad sa odporúča aplikovať trikrát až sedemkrát týždenne.
• Obklad nie je nutné zakaždým vymieňať. Môžete ho v sklenenej nádobe uložiť do chladničky na ďalšie použitie.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

Preto pre podrobnejší popis výrobku treba kliknúť na "Detail produktu", ktorý je pod každým obrázkom daného výrobku.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)