Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

100% percentný rakytníkový olej, za studena lisované plody,listy rakytníka rašetliakovitého / Hippophae Rhamnoides /.

Olej sa v súčasnej ruskej oficiálnej medicíne používa ako liečivý prostriedok pri popáleninových stavoch. Ma priaznivé účinky na sliznicu žalúdka a čriev, v gynekológii sa používa pri liečbe erózie krčka maternice. Rakytníkový olej pomáha aj pri stavoch po rádioterapii v  onkológii. Priaznivo vplýva na metabolizmus tukov, považuje sa za preventívny prostriedok proti ateroskleróze.Rakytníkový olej pôsobí proti bolesti, má hojivé a protizápalové účinky.Je vhodný pri liečení omrzlín, pri termických a chemických popáleninách a popáleninách z ožiarenia, pri hojení popálenín očnej rohovky, ale pravdaže nie je to všeliek! Pri omrzlinách a popáleninách prvého a druhého stupňa sa rakytníkovým olejom potierajú postihnuté časti kože dvakrát denne. Optimálne je aplikovať olej čo najskôr po poškodení či úraze. Je treba vziať do úvahy farbiaci efekt rakytníkového oleja, ktorý pretrváva aj niekoľko dní. Môže zafarbiť aj bielizeň. Pri hlbokých tepelných popáleninách napomáha rakytníkový olej regeneračným procesom v týchto ranách a príprave podmienok pre transplantáciu kože.

Účinky:

 • pôsobí ako biogénny stimulátor,
 • celkovo posiluje organizmus, 
  má uplatnenie ako podporný prostriedok pri strese a depresiách,
 • má osobitnú pozíciu ako účinný podporný prostriedok pri eliminácii ťažkostí tráviaceho traktu,
 • rozpúšťa hlieny,
 • je vhodný na podporu liečby pri pľúcnych a pečeňových problémoch, 
  napomáha pri odbúravaní škodlivých látok z organizmu,
 • je veľmi vhodný ako doplnok výživy pri onkologických nálezoch,
 • napomáha regenerácii kožného epitelu pri popáleninách a omrzlinách, a pre túto jeho vlastnosť je možné prípravok s úspechom používať na podporu liečby pri gynekologických ťažkostiach (tampón napustený olejom sa zavádza na noc),
 • preventívne pôsobí ako radioprotektor

Zloženie: 100 %  za studena lisované plody a listy rakytníka rešetliakovitého (Hippophae Rhamnoides). Olej obsahuje vitamíny B2, B 12, B6, K,F, fóliovú kyselinu, karotény, vitamín C, oleje, ktoré tvoria okolo 8 - 9 %, sa skladajú z kyselín: olejovej, stearínovej, linoleovej a palmitovej.

Spôsob použitia:

2-3x denne čajová lyžička 30min.pred alebo hodinu po jedle pri kožných ochoreniach natierať neriedený priamo na pokožku .

Obsah: 200 ml/sklo

Pôvod: Altaj

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)