Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Chráni organizmus pred nádorovými ochoreniami, rajčinový olej obsahuje látku Lykopén - je silný inhibítor rastu nádorového tkaniva prsníka, endometria (vnútornej sliznice maternice) a buniek rakoviny pľúc.

Rajčinový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:250 ml
 

Piť rajčinový olej, jesť rajčiny, kečup, rajčinovú omáčku alebo rajčinový pretlak viac ako dvakrát týždenne môže znížiť riziko rakoviny prostaty o 21 až 43 percent podľa Dr Edward Giovannucci na Harvard University of Public Health.

Lykopén je najsilnejší známy antioxidant rastlinného pôvodu, ktorý je získaný zo špeciálnej odrody rajčín HLLS. Chráni organizmus pred nádorovými ochoreniami, má priaznivý vplyv na srdce, krvný tlak, prostatu a pokožku. Protirakovinový účinok spočíva v dvoch mechanizmoch: brzdí tvorbu  rakovinotvorných látok a premenu bunky zdravej na rakovinovú. Má tiež schopnosť indukovať tzv. apoptózu (programovaná smrť) rakovinových buniek. Podľa epidemiologických výskumov ľudia s vysokým príjmom lykopénu v strave a vysokými hodnotami v krvnom sére, majú nižšie riziko vzniku rakoviny prostaty u mužov, zhubných nádorov pľúc, žalúdka, krčka maternice a prsníka u žien, ako aj srdcovo-cievnych chorôb.

Množstvo doteraz vykonaných výskumných prác vyvracia takmer všetky prípadné pochybnosti o zdravotných benefitoch lykopénu. Predovšetkým ide o prevenciu chorôb, najmä srdcovo-cievnych a nádorových, ktorých etiológia je spojená so spôsobom a zložením stravy. Ide o bezpečnú látku, nezaťaženú žiadnymi nežiaducimi účinkami a nevykazujúcu akékoľvek prejavy toxicity. Pravidelný príjem v každodennej strave je preto pre všetky vekové skupiny obyvateľstva veľmi žiaduci a najvhodnejší práve z rastlinných zdrojov. Muži, ktorí jedia dve alebo viac porcií rajčín v priemere o 35 percent zníženie rizika rakoviny prostaty ( približne dve čajové lyžičky oleja). Rajčinový olej je tiež prospešný v agresívnych nádoroch, ktoré sa  šíria do ďalších častí tela.

Lykopén pomáha taktiež  ženám ako ochranný kryt proti rakovine krčka epitelu vnútri neoplázie, (CIN), ako ochranný kryt proti nádorovému tkanivu rastu krčka maternice ( podľa výskumu z University of Illinois v Chicagu) . Lykopén je silný inhibítor rastu nádorového tkaniva prsníka, endometria (vnútornej sliznice maternice) a buniek rakoviny pľúc.

Olej z rajčinových semien je taktiež dobrý pre oči, obsahuje vysoký obsah vitamínu A, vitamínu C, vápnika a draslíka. Lykopén je inhibítor s ochorením srdca,  môže znížiť riziko srdcového infarktu.

Vedci sa domnievajú, že lykopén neutralizuje voľné radikály, ktoré vznikajú, keď UV žiarenie dopadne na kožu a tým sa znižuje riziko  spojené s rakovinou kože.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)