Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Erythritol

Charakteristika

Jedná sa o cukrový alkohol, ktorý sa prirozene vyskytuje v mnohých druhoch ovocí a vo vyšších koncentracíach v potravinách ako napr. sojová omáčka, v syroch, vo víne či v pive. V potravinách má funkciu zvýrazňovača aromy, zvlhčovadla, náhradného sladidla, stabilizátoru, zahušťovadla, sekvestrantu. Disponuje radou pozitivních vlastností - nízký glykemický index, nízký obsah kalorií, nízký prehánajúcí účinek. Má formu bielých granulí alebo prášku, ktorý je podobný běžnému cukru. Nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vplyv ani na hladinu inzulinu. Výrobca látky doporučují nepoužívat Erythritol jako 100% náhradu cukru, ale používat ho v kombinacii s inými sladidlami.

Výroba

Vyrába se prirozenou fermentaciou glukózy za prítomnosti mikroorganismov, ktoré se nazývajú Trichosporonoides megachiliensis. Následne prebehne filtracia, krystalizacia a sušenie.

Použitie

Používá sa do náplní do pečiva, cukrovinek, žuvačiek, mliečných nápojov, bonbónov, mrazených dezertov, pudingov, nízkokalorických nápojov a dalších potravin. Má funkciu zvýrazňovače aromy, zvlhčovadla, náhradného sladidla, stabilizátora, zahušťovadla, sekvestranta. Erythritol sa používá samostatne alebo v kombinacii s inými nízkokalorickými sladidlami.

Zložky

100% Erythritol. Žiadné iné prídavné látky neobsahuje

Výživová hodnota v 100g

Sacharidy               2g (20 kcal)

Ako máme použiť ?

Erithrytol je ideálné ochucovadlo do káv, čajov limonád, do omáčiek a dresingov , stolových sladidiel. Samozrejme Vynikajúco sa dá použiť pri varení a pri pečení taktiež.

Dávkovacia pomôcka

1 ml-ová lyžica ~ 850 mg

5 ml-ová lyžica ~ 4,25 gramov

15 ml-ová lyžica ~ 12,75 gramm

30 ml-ová lyžica ~ 25,5 gramm

Spotrebiteľské balenie

500  gramové priesvitné sáčky s etiketou

Skladovacie podmienky

Na suchom chladnom mieste, chránené pred slečními lúčmi

Informácia

Krajina pôvodu: EÚ

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)