Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Olej z granátového jablka

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml


Extra panenský, organický, za studena lisovaný olej z granátových jabĺk je zmes olejov zo semien granátového jablka  z vybraných odrôd granátových jabĺk po celom svete. Miešanie oleja z rôznych zdrojov zaisťuje optimálnu rovnováhu vzácnych mastných kyselín a pomáha pri zabezpečovaní kvality  konzistencie jednotlivých šarží. Všetky semená sú organicky pestované.
Olej z granátového jablka  je unikátny prírodný produkt-  je jeden zo šiestich olejov, ktoré obsahujú konjugované mastné kyseliny. Konjugované mastné kyseliny sú mastné kyseliny so striedaním dvojitej väzby. Žiadny iný rastlinný olej všeobecne známi alebo ľahko dosiahnuteľný neobsahuje takéto zlúčeniny. Konjugované mastné kyseliny sú dôležité, pretože zabezpečuje metabolizmus na niekoľkých miestach v syntéze prostaglandínov z kyseliny arachidónovej. To z nich robí významné prírodné protizápalové lieky. CLA zabraňuje rakovine, pôsobí proti ateroskleróze a  bojuje s obezitou. Je tiež používaný v kozmetickom priemysle ako anti-aging kozmetické zložky.  Chemicky, CLA je 18 uhlíková mastná kyselina.  Olej obsahuje komplex mastných kyselín, 80% z toho sú 18 uhlíkové mastné kyseliny.   Výskum potvrdil, že trienoic mastné kyseliny, ktoré sa napríklad vyskytujú v granátovom  oleji, majú silnejšie proti rakovine aktivity ako dienoic mastné kyseliny, ktoré tvoria CLA v bežných produktoch.  Okrem trienoic kyseliny, olej z granátového jablka má ďalšie významné bioaktívne látky, napríklad, je najbohatším známym zdrojom rastlinných  fytoestrogénov-   hormóny dosahujú veľmi pozitívne výsledky pri liečbe menopauzálnych symptómov (návaly horúčavy, potenie, zmeny nálady, vaginálna suchosť a znížené libido) Olej prispieva k prevencii rakoviny prsníka a má celkovo pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu Rimonest preukázala, že olej  zabraňuje vzniku rakoviny kože , pokožku zmäkčuje, ochraňuje a vyživuje,  posilňuje epidermis, ktorý môže pomôcť pri riešení drobných vrások.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)