Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Olej pomáha znižovať príznaky artritídy, má protinádorové a prozizápalové vlastnosti!

Ríbezľový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml.

Obsah oleja:

  • Olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, rutín a ďalšie flavonoidy a vysoké množstvo vitamínu C. Esenciálne mastné kyseliny  sa často odporúčajú vo forme kapsúl rybieho oleja ako prínos pre kardiovaskulárny a imunitný systém . Olej je prírodným zdrojom gama-linolénovej kyseliny (GLA), omega-6 tukov, ktoré  sa môžu  ťažko získavať stravou. Flavonoidy tiež ukazujú výhody pre kardiovaskulárne zdravie, flavonoidy a vitamín C sú silné antioxidanty. Antioxidanty chránia pred voľnými radikálmi, ktoré môžu spôsobiť poškodenie buniek a choroby.

Koža, nechty a vlasy

  • Lekár Andrew Weil uvádza na svojich internetových stránkach, že olej z čiernych ríbezlí  môže byť účinný pri liečbe ekzémov, lupienky a ďalších kožných ochorení. Mnoho webových stránok odporúčame 100% prírodný olej pre tieto účely . Weil tiež odporúča olej pre slabé a lámavé  a suché nechty, krehké, vypadávajúce a preriedené vlasy.
  • Artritída
  • Štúdia zverejnená v roku 2003 Vydanie reumatológie našla miernu podporu účinnosti GLA v liečbe reumatoidnej artritídy. GLA vyzerá sľubne na zníženie bolesti, stuhnutosti kĺbov a svalov. Pacienti s reumatoidnou artritídou si často hľadajú alternatívy k liekovej terapie, ako lieky predpísané na liečbu tohto autoimunitného ochorenia, ktoré môžu mať typicky  toxické účinky.

Protinádorové vlastnosti

  • Štúdie in vitro ukázali, že extrakt môže zabrániť šíreniu rakoviny prsníka a rakoviny hrubého čreva bunky. Vedci sa domnievajú , že tento účinok je kvôli vysokému obsahu vitamínu C.
  • Protizápalové vlastnosti

Lekár Andrew Weil uvádza, že GLA je účinný protizápalový prostriedok bez vedľajších účinkov protizápalových liekov. Telo skutočne používa GLA , aby si vytvorilo vlastné protizápalové lieky. Weil predpisuje pri zápalových autoimunitných ochorení denne konzumovať 500 až 1000 mg čiernych ríbezlí alebo 1 až 2 lyžičky oleja.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

 

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)