Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Ovplyvňuje kvalitu kostného tkaniva, tvorby krvi, plodnosť, ale aj kvalitu vlasov – účinný pri zbavení šedín!!!

Olej z čierneho sezamu 

100% olej lisovaný za studena zo semien  Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno nalačno) a večer pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah: 250 ml

Čierny sezam je chuťovo výraznejší ako svetlý sezam. Používa sa v ázijskej kuchyni, je výnimočne dekoratívny. Uplatnenie nachádza aj v tradičnej čínskej medicíne.

Prapôvodný nešľachtený sezam, ktorý sa vyznačuje výraznejšou a aromatickejšou chuťou ako klasický biely sezam. Už niekoľko storočí poznajú ľudia jeho liečive schopnosti. Z pohľadu tradičnej činskej medicíny má vzťah k ľadvinám, pečeni, slezine a pľúcam. Ovplyvňuje kvalitu kostného tkaniva, tvorby krvi, plodnosť, ale aj kvalitu vlasov – účinný pri zbavení šedín!!! Pre jeho chladivý účinok by ho mali konzumovať ľudia “horkokrvný” - nadmerne sa potiaci, hyperaktívny, s nábehom na vysoký krvný tlak, srdečným ochoreniam a mozgovým príhodám. Semienko sezamu čierneho je zložené z: 20% bielkovín, 50% rastlinných olejov, 16% sacharidov a 9% vlákniny. Obsahuje aj tiamín B1), riboflavín B2), niacín B3), karoteny. Z minerálnych látok sú to: vápnik, fosfor, draslík, horčík, železo a zinok. Dá sa použiť ako prevencia a liečba mnohých nemocí: osteoporóza, chudokrvnosť, pri depresiách a neurózach, ochorenia srdca a ciev, očí, vlasov, kože, nechtov a pre zvýšenie metabolizmu a imunity.

Účinky čierneho sezamu:

podporuje pravidelnú stolicu, lieči zápchu

podporuje zdravie kostí a svalov

zlepšuje stav ciev, krvi a nervovej sústavy

pomáha pri problémoch s dýchaním

posilňuje obličky a črevný systém

znižuje hladinu cholesterolu

zmierňuje artritídu

Obsahové látky:

je výborným zdrojom vápnika, fosforu, železa, zinku a draslíka

obsahuje kvalitný olej, ktorý pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu

množstvo vitamínov, hlavne vitamíny E, B, karotény, ďalej kvalitné bielkoviny, esenciálne mastné kyseliny, vlákninu

obsah karoténu, zinku, horčíka a vápnika robí zo sezamu liek na vlasy, kožu a nechty

vysoký obsah organického vápnika, horčíka a fosforu je prospešný pri prevencii a liečbe osteoporózy a zlomenín.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

 

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)