Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
V ľudovom liečiteľstve sa uvádza, že prospieva napr. k rovnováhe ženských hormónov, ma vplyv na veľkosť poprsia (teda podporuje zdravú produkciu progesterónu, ktorý je významným faktorom zdravého vývoja pŕs), podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, uľahčuje pôrod.

Olej z Angeliky čínskej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: 1/2 kávovej lyžičky denne po jedle Obsah: 40 ml  Zloženie - olej z angeliky čínskej 50%, slnečnicový olej 50% - v pomere 1/1

Olej z angeliky čínskej obsahuje množstvo cenných liečivých látok. Angelika čínska býva niekedy pre svoj vynikajúci účinok hlavne pri ženských ťažkostiach, označovaná ako ženský žen–šen. Angelika čínska má výborné účinky pri ženských ťažkostiach ako sú nepravidelná, nedostatočná alebo príliš silná menštruácia. Používa sa na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu ( PMS). Obsahuje fytoestrogény, ktoré napomáhajú obnove hormonálnej rovnováhy organizmu (ich účinky sa podobajú účinkom ženských pohlavných hormónov estrogénov). Angelika pomáha v období menopauzy, kedy dochádza k úbytku tohto pohlavného hormónu. Odstraňuje návaly horúčavy, pomáha proti vysušeniu pošvovej sliznice, obmedzuje rozvoj pošvových kvasinkových infekcií a pôsobí proti ďalším klimakterickým príznakom. V ľudovom liečiteľstve sa uvádza, že prospieva napr. k rovnováhe ženských hormónov, ma vplyv na veľkosť poprsia (teda podporuje zdravú produkciu progesterónu, ktorý je významným faktorom zdravého vývoja pŕs), podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, uľahčuje pôrod. Angelika čínska priaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi, stimuluje imunitný systém. Ako silný antioxidant chráni tkanivá pred poškodením kyslíkovými radikálmi. Pôsobí ako adaptogén, pomáha ľahšie prekonávať stresové situácie. Látky obsiahnuté v koreni majú upokojujúci účinok, pomáhajú pri podráždenosti. Angelika čínska sa používa pri posilnení krvného obehu, proti vysokému krvnému tlaku, zápche, cukrovke, anémii, ochorenia obličiek, pľúcnym chorobám a pre celkové posilnenie lymfatického systému. Upravuje bolestivé kŕče tráviaceho ústrojenstva. Užíva sa pri ťažkostiach s trávením, pri nechutenstve. Má upokojujúce účinky, pomáha pri predráždenosti, nespavosti a úzkosti. Angelika stimuluje tvorbu a aktivitu bielych krviniek a podporuje tvorbu gama-interferónu, čím posilňuje imunitný systém.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)