Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Tento olej je vynikajúci na herpes, dokonca aj na pásový opar, má antibiotické a protiplesňové účinky – vynikajúci na kožné zápaly a mykózy.

Moringový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:50 ml.

Moringový olej je pôvodom z Indie, kde rastie na úpätí Himalájí. V starovekých spisoch  Hindov bol zaznamenaný pred 5000 rokmi. V priebehu stáročí sa  strom moringa v tropických a subtropických oblastiach krajiny  rozšíril a aj zmenil, dnes sa pestuje v mnohých krajinách ako zelenina a
poznáme tu 13 známych druhov.  Najznámejší druh je moringou oleifera,  Malý, opadavý strom s korkovej kôry a visiace, krehké konáre až do asi 60 cm dĺžky, jasne zelené  malé, oválne listy až 2 cm dlhé.  Vyrastie  30 cm za mesiac a za  rok  môžu dosiahnuť výšky až 4 metrov, maximálne 15 metrov. Listy stromu moringy sa dajú jesť surové a čerstvé do šalátov alebo varené ako zelenina. Taktiež sa používajú do omáčok a polievok , lahodný čaj sa vyrába z listov.
Popis:

lisovaný za studena, nazývaný strom života 

Vlastnosti:

  • je plný antioxidantov
  • užívanie tohto oleja výrazne zvyšuje imunitu a obranyschopnosť  organizmu
  • poskytuje výživu pre oči a mozog, navyšuje energiu človeka
  • vyrovnáva hladinu cukru krvi
  • podporuje funkciu pečene a obličiek
  • vysokým obsahom horčíka spolu so zinkom a vitamínom E zabraňuje vstrebávaniu sodíka a tým upravuje vysoký krvný tlak, chráni srdce a pôsobí preventívne proti  mŕtvici, prispieva aj k zlepšeniu elasticity ciev
  • je súčasťou domácej lekárničky – na štipnutia hmyzom, odreniny, popáleniny
  • vynikajúci na herpes, dokonca aj na pásový opar
  • má dokázané antibiotické a protiplesňové účinky – vynikajúci na kožné zápaly a mykózy
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie. 
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)