Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Marhulové jadrá, horké B17 1kg

Marhulové jadrá, horké B17 1kg
 
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000128

Marhuľové jadrá

Sú jednou z najzdravších potravín na Zemi. Ponúkame extrémne horké jadrá, chuťou podobné mandliam, pestované  v nadmorskej výške 600 až 1000 metrov nad morom. Patria medzi RAW FOOD – živú potravu, všetky výživné hodnoty sú zachované keďže nedošlo k žiadnej tepelnej úprave.
Marhuľové jadrá sú jedným z najbohatších zdrojov Amygdalínu (označuje sa ako vitamín B17 aj keď to nie je v skutočnosti vitamín). Kmene Hunzov, Indiánske Hopi a Karakorum žijú na tradičnej strave, ktorá je bohatá na Amygdalín a netrpia najčastejšími civilizačnými ochoreniami. Marhuľové jadrá sú zdrojom aj betakaroténu, minerálnych látok a prírodných antioxidantov. 
Dávkovanie
Na základe 30-ročného výskumu sa odporúča 6 - 10 marhuľových jadier za deň. Food Standards Agency (FSA) odporúča nie viac ako 2 jadrá za deň. 
Marhuľové jadrá by sa nemali prehltnúť celé, mali by sa požuť. 
Marhuľové jadrá, ktoré obsahujú vysoké množstvo B17, sú veľmi horké. Pri ich konzumácii jablkový džús pomáha zamaskovať horkosť jadier.
Zloženie:horké marhuľové jadrá z divorastúcich marhúľ 
Krajina pôvodu: Turecko
Množstvo: 1kg.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

Preto pre podrobnejší popis výrobku treba kliknúť na "Detail produktu", ktorý je pod každým obrázkom daného výrobku.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)