Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Majoránkový olej 100 ml

Majoránkový olej 100 ml
 
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000218
Záručná doba
2 roky
Olej pomáha proti neurózam, nadýmaniu, črevnej kolike, vo veľkých dávkach pôsobí močopudne a žlčopudne.

Olej z majoránky

lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.  Zloženie: BIO slnečnicový olej, majoránkový olej (25% podiel z objemu). Obsah:100 ml.
 

Majoránka je aj dnes cenená pre jej spomínané liečivé účinky. Obsahuje triesloviny, horčiny a silice. Má silnú gáfrovú vôňu. Urýchľuje trávenie tým, že zvyšuje sekréciu žalúdočných štiav, odstraňuje kŕče, upokojuje zažívací trakt, podporuje tvorbu žlče. Pôsobí proti neurózam, nadýmaniu, črevnej kolike, vo veľkých dávkach pôsobí mierne omamne a močopudne a žlčopudne. Pomáha tiež pri prechladnutí, používa sa pre svoje upokojujúce účinky pri nespavosti a pre protizápalové účinky pri kašli a zápale priedušiek. Uplatňuje sa aj v kozmetickom priemysle. Pridáva sa do sirupov, mastí a do kúpeľa. Olej  napomáha pri poruchách trávenia, pôsobí proti kŕčom a podporuje tvorbu žalúdočných štiav. Uvoľňuje, ukľudňuje, ma sedatívne účinky, posilňuje nervy, tlmí úzkosť, tíši bolesť, zlepšuje trávenie, pomáha pri plynatosti, kŕčoch, má priaznivý vplyv na dýchacie cesty, podporuje vykašliavanie, pôsobí proti bolestiam hlavy, upravuje menštruáciu, znižuje sexuálnu aktivitu, podporuje vstrebávanie modrín a podliatin, znižuje krvný tlak. Majoránkový olej je vhodný na mastnú pleť, na masáže na uvoľnenie stuhnutého a bolestivého svalstva, po športovej alebo fyzickej námahe, proti reumatickým bolestiam.

Hlavnou oblasťou pôsobenia majoránky je nervový systém, na ktorý má upokojujúci účinok. Nálev z listov sa používa pri bolestiach hlavy, nervovom vypätí, podráždenosti a pri problémoch so zaspávaním. Obzvlášť účinná je majoránka v prípadoch bolestí hlavy spôsobených vyčerpaním a veľkým psychickým zaťažením. Na upokojenie nervov je možné používať nielen majoránkový čaj, ale aj majoránkový kúpeľ alebo sa potierať olejom, v ktorom sa majoránka nechá cez leto macerovať na slnku. Majoránkový olej uľavuje aj pri kŕčoch, menštruačných bolestiach a bolestiach zubov. Olej efektívne pôsobí proti bolesti, pretože má uvoľňujúci vplyv na kŕče hladkého svalstva, ktoré sa nedá ovládať vôľou. Ďalšou oblasťou využitia majoránkového oleja je kašeľ, chrípka a nachladnutie. Bylinka podporuje vykašliavanie a pôsobí dezinfekčne. Na zdurené uzliny vraj dobre zaberá čerstvá šťava z majoránkových listov. Éterické oleje z majoránky (thymol a karvakrol) majú nielen upokojujúce a protibolestivé účinky, ale pomáhajú aj pri astme a sennej nádche. Kloktanie odvaru z majoránky sa používa pri zápale zubov, ústnej sliznice a infekciách nosohltana. Niet pochýb o tom, že majoránka má veľmi dobrý vplyv aj na trávenie, podporuje vylučovanie žlče a predchádza nadúvaniu. Preto sa používa do ťažších, tučných jedál a je vhodné pridávať ju aj do omáčok k mäsu.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.
Preto pre podrobnejší popis výrobku treba kliknúť na "Detail produktu", ktorý je pod každým obrázkom daného výrobku.
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)