Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Zabraňuje vzniku trombov a zanášaniu ciev.

Ľaničníkový olej 250 ml BIO

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:250 ml

Hlavným prínosom ľaničnýkového oleja je vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín - 91%, polynenasýtené - asi 61%. Tento olej má vysoký obsah vitamínu E /silný antioxidant/ . To je obzvlášť dôležité pre ochranu buniek pred oxidačným útokom voľných radikálov, teda zabraňuje starnutiu. Tokoferoly, steroly, kyselina olejová ovplyvňujú tkanivové dýchanie a zabraňujú vzniku zhubných nádorov. V dôsledku týchto pozitívnych účinkov pôsobí na úpravu a normalizáciu krvného tlaku. Zabraňuje vzniku trombov a zanášaniu ciev. Ľaničnikový olej má schopnosť znižovať hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje pevnosť a pružnosť ciev, je veľmi účinný na metabolizmus tukov, zmierňuje zápaly. Tiež má stimulačný účinok na imunitný obranný systém, chráni pred rakovinou. Pôsobí na ochorenia kardiovaskulárneho systému, prevenciu aterosklerózy, výrazne znižuje cholesterol, stimuluje v pečeni syntézu mastných kyselín, je to diétny produkt. 


 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)