Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Koriandrový olej

je lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.Obsah: 100 ml

Početné zdravotné výhody sú spojené s využitím tejto rastliny v priebehu stáročí. Patria k nim bolesti, kŕče , nevoľnosť, podpora trávenia a liečenie plesňových infekcií. Výskumníci z University of Beira Interior v Portugalsku testovali olej koriandra proti 12 bakteriálnym kmeňov, vrátane E- coli, Salmonelly, Bacillus cereusa meticillin a Staphylococcus aureus (MRSA). Výsledky ukázali spomalený rast a väčšina z kmeňov bola zabitá. Výsledky ukazujú, že koriandrový olej  poškodzuje membránu obklopujúcu bakteriálne bunky. Tento proces naruší bariéru medzi bunkou a jej prostredím a tým zabráni dôležitým procesom, vrátane dýchania, čo nakoniec vedie k smrti bakteriálnej bunky," vysvetľuje dr Fernanda Domingues, ktorý viedol štúdie.

Výskumníci naznačujú, že koriandrový olej môže mať dôležité aplikácie v potravinárskom priemysle a lekárstve. "Vo vyspelých krajinách až 30% populácie trpí chorôb prenášanou potravou každý rok. Tento výskum podporuje vývoj nových potravinárskych prídavných látok s obsahom koriandrového  oleja, ktorý by bojoval s potravinovými patogénmi " povedal Dr Domingues. "Olej  by sa tiež mohol stať prírodnou alternatívou bežných antibiotík, predpokladáme využitie koriandra v klinických  liekoch vo forme krémov, ústnej vody, a dokonca aj tabliet.

Zloženie: Koriandrový olej, slnečnicový olej – 25 % podiel.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

 
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)