Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Ak trpíte potením či plesňovými ochoreniami nôh, kurie oká, alebo vás trápia plesňové ochorenia nechtov, skúste siahnuť po grapefruitovom oleji a možno budete prekvapený, čo bola príroda schopná vytvoriť.

Grepový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml
 

Pomáha pri mnohých zdravotných problémoch ale možno ho užívať i preventívne. Účinné látky v ňom obsiahnuté pozitívne stimulujú obranný systém človeka čím minimalizujú nebezpečenstvo prenosu infekčných chorôb, napr. chrípky, hnačky či plesňových ochorení. Výťažky z grapefruitu sú súčasťou tabliet vhodných na vnútorné použitie, alebo kvapiek so všestranným využitím. Pri vonkajšom používaní sú vhodné na ošetrovanie úst a pier, konkrétne sa osvedčili pri popraskaných perách, oparoch, pomáhajú odstrániť afty na ústnej sliznici. Môžu pomôcť pri bolestiach zubov, zápaloch a krvácavosti ďasien. O ich pozitívnych účinkoch sa môžete presvedčiť aj pri nádche, zápaloch vedľajších nosových dutín, pri bolestiach v krku a zápaloch v krku a hltane či pri kašli.

Grapefruitový extrakt možno použiť pri bolesti uší, zápale stredného ucha, osvedčil sa aj pri nečistej, uhrovitej pleti a akné. Jeho účinky môžete vyskúšať aj ak vás trápia lupiny alebo vás svrbí pokožka hlavy. Je vhodný aj na ošetrenie menších rezných raniek, odrenín či popálenín, na miesta poštípané hmyzom, takže by sa mal stať dôležitou súčasťou batožín pri vašich cestách. Výťažok z grapefruitových jadierok môže pomôcť aj pri liečbe rôznych kožných ochorení, ako sú napríklad mykózy, vyrážky, ekzémy, bradavice, pásový opar či lupienka.

Ak trpíte potením či plesňovými ochoreniami nôh, máte zrohovatelú pokožku a kurie oká, alebo vás trápia plesňové ochorenia nechtov, zápal nechtového lôžka alebo zápal pokožky prstov, skúste siahnuť po grapefruitovom výťažku a možno budete prekvapený, čo bola príroda schopná vytvoriť. Vnútorne možno grapefruitový extrakt užívať pri nachladnutí, chrípke či angíne. Osvedčil sa tiež pri žalúdočných a črevných problémoch, ako sú tráviace problémy a nevoľnosť, vredy a zápaly žalúdočnej sliznice. Predovšetkým je však vhodný ako dlhodobá prevencia, na ktorú by sme nemali zabúdať.

Priaznivé účinky grapefruitu využíva i kozmetický priemysel. Pleťové krémy obsahujúce výťažky z grapefruitu zvyšujú prirodzenú ochranu pokožky, dodávajú jej potrebnú hydratáciu a podporujú jej regeneráciu. Grapefruitový extrakt využívajú výrobcovia kozmetiky aj ako súčasť pleťových prípravkov určených na problematickú, nečistú pleť s akné. Kozmetiku obohatenú o účinný grapefruitový extrakt však môžeme dopriať aj celému nášmu telu v podobe sprchových gélov či telových mliek, ďalej prípravkov na starostlivosť o nohy a prípravkov pre intímnu hygienu, ktoré vďaka antibakteriálnym účinkom prírodných výťažkov sú prevenciou proti vzniku rôznych infekcií, mykotických a parazitárnych ochorení. Výťažky z grapefruitu sú dostatočne jemné aj k detskej pokožke, takže sú aj súčasťou detskej kozmetiky. Ak ste sa rozhodli na vlastnej koži vyskúšať tento malý zázrak prírody, nezabúdajte, že grapefruit je aj veľmi chutným ovocím, doprajte si ho teda aj v čerstvom stave a ulahoďte tak svojim chuťovým bunkám.

Biolátky, ktoré grep obsahuje, podporujú spaľovanie tukov, ako aj látkovú premenu cukrov.
Preto zaraďte toto ovocie do svojho denného jedálneho lístka – chudnutie vám pôjde samo od seba. Kto si pred jedlom dopraje polovičku grepu, urobí toho veľa pre svoju postavu!
Dôvod: Horké látky poženú spaľovanie tukov a stabilizujú látkovú premenu cukrov. Toto zistili americkí vedci v pilotnej vedeckej štúdii so 100 pacientmi s nadváhou. Pokusné osoby si pritom mohli vybrať, či pred každým jedlom zjedia polovičku grepu, alebo vypijú pohár čerstvo vytlačenej šťavy. Inak ich stravovacie návyky zostali nezmenené. Aj napriek tomu po dvanástich týždňoch vedci zaznamenali pokles ich váhy v priemere o 1,5 kg. Niektorým osobám váha dokonca klesla o 4,5 kg! Ľudia, ktorí sa stravovali bez tohto ovocného predjedla, schudli v priemere len o necelých 0,3 kg.

Rovnako priaznivá je aj správa, že grepová skupinka mala po jedle v krvi aj menej inzulínu a glukózy. To znamená, že grep podporuje látkovú premenu cukrov a telo ich nepremieňa ako zásoby energie do tukov.

Horké látky na trávenie
Charakteristická chuť grepov je spôsobená horkou látkou naringin. Pôsobí priaznivo na trávenie, reguluje črevnú činnosť, prečisťuje organizmus a podporuje látkovú premenu. Čím je grep horkejší, tým vyšší je obsah vitamínu C (posilňuje imunitný systém). Už jeden kus veľkého grepu (200 g ovocnej drene) pokryje skoro celú dennú potrebu vitamínu C (100 mg). Ak je ovocie už sladké a červené, obsahuje viac betakaroténu (dôležitý na ochranu buniek). Ten naše telo premieňa na vitamín A, ktorý potrebujú oči, pokožka a imunita. Aby ste optimálne pokryli potrebu vitamínov, zjedzte denne jeden biely a červený grep.

A ešte jedno pozitívum: pektín (balastná látka) obsiahnutý v blane podporuje trávenie a vyrovnáva hladinu cukru v krvi. Ovocie však necukrite, pretože by ste si zvýšili hladinu cukru v krvi, pankreas by začal produkovať inzulín a spaľovanie tukov by sa zablokovalo.
 

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)