Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
Ak vás trápia zapálené močové cesty , alebo dokonca opakované zápaly, siahnite po brusnicovom oleji.

Brusnicový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah: 50 ml
 

Tento výnimočný olej sa vyrába lisovaním za studena z plodov kľukvy veľkoplodej, z čeľade brusnicovitých. Má prirodzene vysoké antioxidačné účinky a je najviac nenasýteným olejom, ktorý je bežne dostupný. Z toho vyplýva, že má najlepšie hydratačné vlastnosti a je veľmi odolný voči znehodnoteniu.

Výborný antioxidant, obsahuje hlavne draslík,magnézium,vápnik,fosfor a sodík. Flavonoidy, ktoré sa nachádzajú  v oleji, majú viacero vynikajúcich vlastností: znižujú tvorbu krvných zrazenín, upravujú vysoký krvný tlak, zlepšujú prietok krvi, bránia upchávaniu ciev. Ak vás trápia zapálené močové cesty , alebo dokonca opakované zápaly, siahnite po brusnicovom oleji. Brusnice obsahujú kyseliny , ktoré v tele neoxidujú. Ak osídlia močové cesty, dokážu pokryť povrch niektorých orgánov a vytvoriť čosi ako ochranný štít. Tento mechanizmus nedovolí E-COLI ani iným infekciám prilepiť sa na steny močového mechúra.

Brusnicový olej obsahuje tiež každý komponent vitamínu E, vrátane tokotrienolu, známeho ako "super vitamín E", ktorý zlepšuje hydratáciu pokožky. Obsahuje tiež stopové prvky, ktoré sú prospešné pre pokožku aj pre vlasy. Výborne sa vstrebáva a nezanecháva pocit mastnoty. Zlepšuje elasticitu zrelej alebo poškodenej pokožky, je vhodný na ošetrenie očného okolia, je výborný pri kožných ochoreniach aj ako prevencia.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)