Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby

Olej z bazy čiernej 

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:100 ml.

Obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, ďalej kyselinu linoleovú, je bohatý na vitamíny B, C a E vitamínov. Olej je často využívaný pri liečbe alergie a kožných ekzémov, má protizápalové účinky, pôsobí ako stimulant pre svalové napätie,  používa sa ako ochrana proti UV žiareniu. Olej sa môže používať na liečbu prechladnutia, podporuje vykašliavanie, znižuje krvný tlak, pomáha pri ochoreniach obličiek a močového mechúra,  posilňuje činnosť srdca, v oleji sú obsiahnuté stopové prvky (najmä zinok) a vitamíny pre aktiváciu imunitného systému. Olej je vhodný na tvorbu materského mlieka.

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.
Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)