Zdieľanie
 Sociálne počítadlá
 Doprava k Vám
 Podporované platby
AKCIA

Arašidový olej BIO 250 ml

Arašidový olej BIO 250 ml
 
(obrázky majú len ilustračný charakter)
ID produktu
1000326
Záručná doba
2 roky
Expirácia 06/2017.

Arašidový olej

100% olej lisovaný za studena zo semien Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív. Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov. Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. Obsah:250 ml.

Arašidový olej má príjemnú a niekedy ľahké orechovú príchuť. Okrem jeho skvelej chuti, arašidový olej je ideálny pre vyprážanie, pretože má jedinečnú vlastnosť,  neabsorbuje chuť iných potravín varených v oleji. Preto je možné variť niekoľko rôznych položiek a každá si udrží svoje vynikajúcu chuť. Arašidový olej je tiež jedným z tradičných fritovacích olejov, pretože má vysoký bod dymivosti- 232 C.

Prínos pre zdravie

Arašidový olej je jeden z najzdravších olejov. Jedná sa o rastlinný olej, ktorý je prirodzený na nízky obsah cholesterolu a nízky obsah nasýtených tukov. Arašidový olej obsahuje vysoký obsah nenasýtených tukov, najmä mononenasýtených tukov ako je napr. aj olivový olej. To je tiež zdrojom antioxidantov, vitamínu E a fytosteroly, ktoré využívajú srdce pre zdravie. Arašidový olej je tiež ideálnou voľbou pre zdravšie smaženie, pretože môže byť zahriatý na teplotu vyššiu než iné oleje, čo má za následok nižšie množstvo oleja obsiahnutého v potravinách.

Arašidový olej a alergie

Výskum ukazuje, že vysoko rafinovaný, arašidový olej, ktorý má všetky alergické bielkoviny  odstránené, nevyvoláva alergické reakcie u silne alergických jedincov. Kontrolované štúdie na ľuďoch uverejnenej v British Medical Journal, ktorý testoval rafinovaný arašidový olej za 60 silne alergických jedincov, zistil, že "rafinovaný arašidový olej nemal predstavovať riziko v niektorom z predmetov", ktorí boli s alergiou na arašidy.

Preto  zákon o ochrane spotrebiteľa z roku 2004 označil - "vysoko rafinovaný olej a prísady z vysoko rafinované oleje, sú vylúčené z definície"hlavné potravinové alergény. "

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch.

Naše informácie sú prevzaté z dostupných overených  zdrojov na internete, od výrobcov rastlinných olejov, z referencií od našich zákazníkov a nenahrádzajú liečbu určenú lekárom. Ďakujeme za porozumenie.

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)